FANTASY - ALTERNATIVNÍ HARRY POTTER

... A TO JE TA CESTA SNŮ...

Jsem GÉNIUS!!!

RYCHLOKEC

DotazMonopol

Statistika

X-Harry a X-Draco

5.kapitola

A zase věštba…

Jako u předešlých kapitol… ( u další nebudu psát ani tohle:D)

K Vládci lesa dorazili až někdy před svítáním. Byli velice překvapeni. Ve škole se učili, že vlkodlaci jsou nelítostná krvežíznivá monstra bez špetky citu. Nikdy si ale nepomysleli, že je to přesně naopak. Očekávali něco jako opravdové vlčí doupě, před sebou však viděli malou lesní vesničku.

„Ty, Šibale, nechci být hrubý nebo urážlivý, ale nežijí náhodou vlkodlaci v nějakých… doupatech?“ zeptal se Harry nervózně.

„Pchm, to si myslíte vy, lidi,“ zavrčel Šibal

„ No ano, vím co jste zač.“ dodal na jejich překvapené pohledy.

„Tak proč se s námi bavíš?“ podivil se Draco.

všech„Prosim vás, odhoďte stranou všechny ty nesmysly, co o nás víte, a poslouchejte: Vlkodlaci, jak nám říkáte, nejsou žádné bezcitné zrůdy. Jsme jako lidé, akorát s tím rozdílem, že žijeme v lesích a živíme se syrovým masem. Kdyby bylo po našem, normálně by jsme se s vámi bavili. Jenže ve středověku, jeden mocný černokněžník zajal některé naše druhy a začal si je přetvařovat k obrazu svému. Experimentoval s nimi tak dlouho, až dočista přišli o rozum. S pomocí různých lektvarů se u nich vyvinula schopnost infikovat lidi a předat jim tak něco ze svého šílenství. Jednoho večera se obrátili proti němu a společně ho roztrhali na cáry. Pak začali napadat okolní vesnice a vraždili, a infikovali… Lidi z toho začali vinit nás a tak nás všechny vyhnali do lesa. Náš rod vynaložil všechno úsilí na to, abychom naše šílené druhy dostihli a zabili. Avšak na světě teď už  běhá spousty lidí, kteří se proměňují ve vlkodlaky a na ty sáhnout nechceme. A aby se tyto události už neopakovaly, dohodli se zástupci vlkodlaků, griffinů, gryfů a mantichor na nových zákonech lesa. To, jak už jsem jednou říkal, byl Lunární kongres.“ Na chvíli se odmlčel.

„Takže, jestli jsem to dobře pochopil, vy nedokážete infikovat lidi?“ zeptal se Harry.

„Správně,“ přitakal Šibal „my jsme ti, co byli na začátku. A teď už pojďte, Vládce nás očekává,“

Vstoupili do vesnice a se zájmem se rozhlíželi kolem (Harry a Draco). Domy byli postavené ze dřeva a ztvrdlé hlíny, a střechy byly z jehličí a mechu. Všude kolem pobíhaly malé vlkodlačí děti. Některé si házely se šiškami, jiné se jen tak mezi sebou rvaly a další se lechtaly ocasy. Vlkodlačí ženy měly zakrytou horní polovinu těla a buď se staraly o ratolest, nebo porcovaly maso.

„Mám to tu rád.“ ozval se Šibal. V tom jim do cesty vběhlo světlosrsté vlče s čokoládovýma očima a zvědavě se podívalo na Harryho. Pak roztáhlo tlamičku v širokém úsměvu, až mu byly vidět drobné zoubky, podalo Harrymu šišku a ukázalo na jeho křídla. Potter se nechápavě podíval na Šibala.

„Chce vyměnit tu šišku za jednu peruť,“ zašeptal pobaveně.

Harry se překvapeně podíval zpět na vlčka.

„Tak si vyber,“ pobídl ho a klekl si. Vlče radostně štěklo, hodilo po Harrym šišku a začal se mu prodírat v peří. Po chvíli si vytrhlo to nejkrásnější a za vrtění ocasem odběhlo. Šibal se štěkavě zasmál a opět se rozešel. Došli až na konec vesnice, kde stála největší budova, zřejmě radnice. Po stranách velkých dveří stáli dva mohutní vlkodlaci s pomalovanou srstí a v rukou drželi obrovské kopí.

„To jsou Vládcovi bratři, udělal si z nich osobní stráž,“ vysvětlil Šibal a vešli do prostorné síně. Na druhém konci seděl další vlkodlak a pročítal si jakýsi pergamen. Když před ním poklekli, vzhlédl. Na chvíli se zatvářil překvapeně, pak se usmál.

„Vítejte,“ zahlaholil srdečně a postavil se „Je mi ctí, že mohu přivítat novou naději našeho národa.“ Harry se se zdviženým obočím podíval na Draca.

„Mé jméno je Mort a jsem tu jako Vládce lesa.“ Draco si všiml, že má na paži zvláštní znamení, ale nechal to být.

„Mám dotaz,“ ozval se Harry „ Co jste myslel tou „Novou nadějí“ ?“

„Před nedávnem naši šamané vyřkli proroctví: Až zima bude na pouti (Pro ty méně chápavé, je to podzim. Pozn. Aut.), dva vyvolení, dříve nepřátelé, teď nerozluční, pomohou dva světy spojit v celek a porazit nastávající temnotu.“

Draco se tvářil zmateně a Harry se jen bolestně šklebil. Hrůza, další věštba, pomyslel si zhnuseně. Ale ty šamany by chtěl vidět.

„Ale teď, kvůli čemu jste sem přišli.“ Změnil Mort téma.

„Jelikož nejste od žádného známějšího druhu, lidi nepočítám, můžete si postavit dům tady. A Šibal vám pak přidělí teritorium, můžete jít.“

Když vyšli zase před radnici, Draco se podíval na Harryho .

„Pochopils to?“ zeptal se. Harry mu položil ruku na rameno a řekl: „Neřeš, nepřepínej a pojď.“

Žádné komentáře
 
Dotazy na Mgryffy@seznam.cz